Popołudnie w Iwanowicach

Gorąco zachęcamy do udziału. Rozpoczynamy w niedzielę, 22 maja o godzinie 13.00.

 

 

Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „GALICJA” zrzesza osoby pragnące dzielić się wiedzą historyczną. Członkowie Stowarzyszenia propagują działalność, mającą na celu ochronę ojczystych dóbr kultury i przyrody, w tym ochronę szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego i środowiska naturalnego regionów Polski. Jednym z celów statutowych Stowarzyszenia jest tworzenie pozytywnego wizerunku osób zajmujących się działalnością badawczą, dzielenie się zdobytymi informacjami oraz propagowanie kultury eksploracyjnej zgodnej z regulacjami prawnymi ze szczególnym naciskiem na obowiązujące ustawy – mające na celu ochronę różnorakich śladów i świadectw historii Polski.

Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Galicja” propaguje rozpowszechniane wiedzy na temat reliktów przeszłości, związanych z historią naszego kraju. Zgodnie z założeniami opiekuje się zapomnianymi miejscami pochówku żołnierzy na terenie Podkarpacia i Małopolski. Poszukuje nie ujawnionych miejsc, w celu stosownego ich oznaczenia i opisania, a co za tym idzie klubów instytucji i innych organów z którymi mogłoby się podzielić swoim doświadczeniem.

Działalność Stowarzyszenia opiera się na zasadach „non-profit”. Stowarzyszenie nie pobiera żadnego wynagrodzenia za swoje działania, w wielu przypadkach realizuje je z własnych środków. Obecnie Stowarzyszenie współpracuje z Muzeum Pól Bitewnych w Krośnie, Muzeum Historycznym w Sanoku, Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie.

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach od kwietnia bieżącego roku podjęło również współpracę ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno Historycznym „Galicja”. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie zorganizowanie w naszym Muzeum Regionalnym w Iwanowicach 22 maja „POPOŁUDNIA W MUZEUM”. W tym dniu od godz. 13.00 goście, którzy zdecydują się odwiedzić nasze Muzeum, będą mieli okazję obejrzeć prywatne kolekcje zbiorów członków Stowarzyszenia związane z dziejami i historią Galicji. Dodatkowo będzie można zobaczyć prezentację multimedialną związana z historią naszej gminy oraz wystawę zdjęć przedstawiających zmiany w architekturze Iwanowic na przestrzeni dziejów. Podczas wizyty będzie można również porozmawiać z Kustoszem Muzeum Panem Adamem Miską na temat: czy oby na pewno znane nam historie są prawdziwe, może są tylko mitem, a być może kryją głębszą tajemnicę oraz porozmawiać z członkami Stowarzyszenia „Galicja” o ich zainteresowaniach i pasji.

Wstęp wolny.

 

Źródło: http://iwanowice.pl/aktualnosci/543/gckib-i-stowarzyszenie-eksploracyjno-historyczne-galicja-zapraszaja-na-popoludnie-w-muzeum-w-iwanowicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.