Popołudnie w muzeum w Iwanowicach

plakat_pop_muzeum_iwanowiceStowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Galicja” propaguje rozpowszechniane wiedzy na temat reliktów przeszłości, związanych z historią naszego kraju. Zgodnie z założeniami opiekuje się zapomnianymi miejscami pochówku żołnierzy na terenie Podkarpacia i Małopolski. Poszukuje  nie ujawnionych  miejsc, w celu stosownego ich oznaczenia i opisania, a co za tym idzie  klubów instytucji i innych organów z którymi mogłoby się podzielić swoim doświadczeniem.

Działalność Stowarzyszenia opiera się na zasadach „non-profit”. Stowarzyszenie nie pobiera żadnego wynagrodzenia za swoje działania, w wielu przypadkach realizuje je z własnych środków. Obecnie Stowarzyszenie  współpracuje z Muzeum Pól Bitewnych w Krośnie, Muzeum Historycznym w Sanoku, Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie.

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach od kwietnia bieżącego roku podjęło  również współpracę ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno Historycznym „Galicja”. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem  będzie zorganizowanie w naszym Muzeum Regionalnym w Iwanowicach 22 maja „POPOŁUDNIE W MUZEUM”. W tym dniu od godz. 13.00 goście, którzy zdecydują się odwiedzić nasze Muzeum, będą mieli okazję obejrzeć prywatne kolekcje  zbiorów członków Stowarzyszenia związane z dziejami i historią Galicji. Dodatkowo będzie można zobaczyć prezentację multimedialną związana z historią naszej gminy oraz wystawę  zdjęć przedstawiających   zmiany w architekturze Iwanowic na przestrzeni dziejów.  Podczas wizyty będzie można również porozmawiać z Kustoszem Muzeum Panem Adamem Miską na temat: czy oby na pewno znane nam historie są prawdziwe, może  są tylko mitem, a być może kryją głębszą tajemnicę oraz porozmawiać z członkami Stowarzyszenia „Galicja” o ich zainteresowaniach i  pasji.

 

Gorąco zachęcamy do udziału. Rozpoczynamy w niedzielę, 22 maja o godzinie 13.

 

Wstęp wolny.